The Flipper

29. března 2014 v 22:21 | Blé

# nepodceňuj basáka ani heroin

***
Na The Flipper sem narazila zcela náhodně a naprosto mě nadchli. Až později sem zjistila jak moc sou spjatý s Nirvanou, díky které sou taky známější, protože Kurt je má na svým SEZNAMU NEJ ALB, (kde mimo jiné je kapela The Wipers o kterých taky možná bude článek ..and damn you Kurt I found them begore I found your list..or your tshirt.. ne vážně nedivim se že Kurta sralo že je Nirvana tak oblíbená..většina lidí se na to stejně vysere žejo nirvána foreevrr a tak dál...ale to je zase jiná story a vůbec zpět k úžasným "underground" kapelám.?! uh what)
ale hlavně Krist Novoselic, který si je oblíbil a tak trochu.."ochočil"
**San Francisko 1979 (what do you mean punk in san francisco?)

Kapelu založili bývalý členové kapel The Sleepers a Negative Trend. Zákládající členem je Ricky Williams kterej kapelu pojmenoval, ale ostatní ho pak z kapely vykopli protože hrál špatně. Sound kapely stojí na zákaldně dvou bass, který měli na starost Bruce Loose and Will Shatter, který také zpíval.. dále pak Ted Falconi na kytaru a Steve DePace bicí.

'79 vydali první singl Ha Ha Ha na A-side a s Love Canal na B-side. V písničce Ha Ha Ha kapela dala jednoznačně najevo jakým stylem se bude jejich sytl muziky ubírat. Těžký basy, jednoduchá kytara a vokály který nesou většinu melodie.
**
'81 - další singl, se kterým se zalíbili na punkový scéně a to "Sex Bomb/Brainwash". vydali také své první dlouho hrající album nazvané jednoduše "Album" později "Album - Generic flipper", který je naprostá pecka! fakt správně tuhej sound a přiskříplý vokály a i celkem zajimavý texty.
Toho roku vydali ještě další singl s názvem "Get Away/The Old Lady that Swallowed the Fly".

Kapela vystupovala v San Francisco a přitahovala velkou pozornost. Jejich jedinečný zpomalený ale drsný přístup k punku podařil rozzuřit ostatní v místní punkové scény. Mark Arm tvrdí v dokumentu z roku 2003 "American Hardcore", že kouzlo The Flipper leželo v jejich schopnosti narušit diváky a zároveň přitáhnout jejich plnou pozornost a zvědavost.
Zanedlouho všude po San Francisku se obejevili nápisy "Flipper rules!" což byl jen způsob jak kapela podporovala sebasama.

'84 - další album "Gone Fishin'" se zajimavým obalem.
Na obalu jetypický van, kterej je inpirovaná skutečnou dodávkou,
která stála před barákem kde žil kytarista Ted Falconi a ještě je obal udělán tak, že se dá vystřihnout a slepit.
V tomto roce label RIOR se rozhodl zaznamenat jejich vystoupení v CBGB, nazvali to "Blow'n Chunks" a na obalu je tentokrát mrtvá ryba,
která s stala kapelním symbolem.
RIOR se taky rozhodl vydat jejich dosavadní materiál.

'86 vydali dvojalbum - živák "Public Flipper Ltd"
***


Pozor! teď přijde to zajímavý. Skupina se rozpadá během turnéroku 1987, kdy zpěvák a basák Will Shatter se předávkuje heroinem a umírá.

Ale to neni samozřejmě konec.

1990 se kapela dává dohromady a vydává album "American Grafishy". Po té co bylo album vydáno, Náhradník za Willa Shattera -> John Dougherty se také předávkuje a umírá.
Po těchto umrtích to základající člen Ricky Williams to nezvládá a také se předávkuje a také umírá.
Mnoho lidí to pochopitelně vystrašilo aneb "proč umírá tolik basskytaristů..?"
po těchto incidentech je po kapele doslova mrtvo.

2005 se kapela obnovuje s původní sestavou a s Brunem DeSmartassem na druhé basse, jenže ten je brzy vyměněn za Krista Novoselica, který se stává motorem kapely, která začla znova aktivně koncertovat i nahrávat.
 


Komentáře

1 Jane | E-mail | Web | 2. dubna 2014 v 20:36 | Reagovat

Je super objevovat kapely prostřednictvím kapel co máš ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.