The Sonics (Here is the bOOM)

27. února 2014 v 20:47 | Blé

*me flirting: shut up and listen to this guitar solo*

aneb
introducing the sonicsMožná znáte Have love will travel z RocknRolly, ale to je pěkně trapný. The Sonics..
První fakt punk a destory rock'n'roll a zase destroy The Who nikdy nezněli tak garážově a zároveň tak skvěle jako The Sonics, syrová kytara a úplně novej pohled na klasickej rnr. Vydali jen tři alba.. (no jo co chceš když letěli Beatles a šílení mods byli underground) a hodně singlů, protože The Witch a nebo Psycho Go-Go byly furt žádaný písničky nejen na -většinou menších klubových- koncertech, ale i na jejich dlouhohrajících deskách sou neskutečný věci i ty coververze za to stojí.
Ačkoliv se to zprvu nezdálo Sonics se stali kapelou s nehorázým vlivem na pozdější muziku, jak říkám punk, Dead Boys, The Cramps i Nirvana.
Dali se dohromady nědky v '64 v přístavním městě Tacoma (stát Washington), proto se textem objevují témata jako surfing a ženský (středem textů sou taky ty čarodejnice a psychopati.. ale to s Tacomou ASI nic společnýho nemá) banda "studentů" :
Gerry Roslie (varhany, piáno, zpěv),
Andy Parypa (basák)
Larry Parypa (kytara),
Rob Lind (saxofón)
a Bob Bennett (bicí)

vystupovali po místích klubech a sklízeli velký úspěch a vydali singl The Witch, což je dost podsaditej song s textem o divný holce. Singl má cover verzi od Little Richarda "Keep a-knockin'" na béčkový straně, kde nasadili psycho rychlost.

zakrátko vydávali album "HERE ARE THE SONICS" (1965) kde sou pecky jako:
Do you love me, Have love will travel, Psycho (s nezaměnitelným go-go soundem), nebo moje oblíbená Strychine, což je písnička o pití jedu na krysy.
...............some folks like water, some folks like vine..........
...but I like the taste of straight strychnine...
If you listen to what I say and you'll try strychnine someday
make you jump it'll make you shout
náhrávali na dvou páskový magneťák pouze s jedním mikrofonem, který měl zachytit hlavně bicí. Právě tady začlo jejich propagování bezohledné nahrávací techniky. Během nahrávání druhého alba Boom(1966) napříkald "odstranili" jednu odhlučněnou stěnu , aby dosáhli záznamu, který zní víc jako živák.

Jejich nejlepší dny se blížili konci. Na konci '66 byla kapela převedena k Jerden Records a zamířil do Hollywoodu nahrávat další tentorkát špatně prodávané album "Introducing The Sonics" (1967). Lidi z Jerden records je tlačili do více propracověnjší hudby a kapela se rozhodla dát na rady společnosti a následovala nové vlivy v tehdejší moderní hudbě, což znamenalo čistší zvuk a celkově milejší písničky, které byly zcela odlišné od jejich raných chraptivých nahrávek. Kapela nakonec však vůbec nebyla spokojena s materiálem, ale i přesto album vydali, ačkoliv si o něm myslela že je to "naprostý odpad". Podle mě i tam se dá najít něco dobrýho, třeba "You Got Your Head On Backwards" nebo "High Time".

Konec Sonics se však blížil tak jako tak. Členové postupně odcházeli na univerzity takže byl konec.

během let se však uskutečnilo spoustu "návratů", díky punku v seventies a díky grunge v nineties se kapela stala hodně oblíbenou a dala se zas a znova dohromady.. a koukejte oni to válí i dneska... zejtra maj koncert v Clevelandu...fascinating
 


Komentáře

1 Jane | E-mail | Web | 2. března 2014 v 23:19 | Reagovat

Keep a Knockin jsem dosud slyšela jedině od Suzi Quatro :-D

2 Blé | 3. března 2014 v 15:49 | Reagovat

[1]: To je ale chyba! ikdyž Suzi je taky dobrá 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.