Roky Erickson - The Evil One

19. února 2014 v 23:59 | Blé

#I believe in love at first album

{je celkem těžký najít muziku zabývající se okultismem (just kidding) aniž by to byl zkurvenej metal}
a tudíž se člověk musí spokojit s něčím co k tomu má alespoň trochu blízko...aspoň temnou atmosférou.. a s tímhle se spokojím velice ráda..
..ROKY ERICKSON..! bývalý člen psychedelické bandy The 13th Floor Elevators a jeho sólová tvorba plná horroru, starýho science fiction, trocha mytologie, real evil magic a taky paranoi se kterou se dá lehce ztotožnit, že.

Roky se o muziku zajímal už od malička, v 5 letech hrál na piáno a v 10 začal hrát na kejtru. Nedokončil střední - odešel měsíc před maturitou "radši skončit se školou než se nechat ostříhat podle školního řádu". prostě punk.
Před 13th Floor Elevators měl pár kapel, ale ta moc nestojí za zmínku. Takže v roce 1965 dal dohromady s kámošem Tommym Hallem dohromady Elevators. Právě tihle dva byli hlavní textaří kapely, ale byl to právě Roky kdo složil hit.

Je to celkem známý. Nebo mi to aspoň tak přijde. (can't tell the difference anymore)
Každopádně vydal s Elevators 3 albam a jedno livko. V roce 1968 na jednom koncerě Roky začal mluvit úplný nesmysly a brzy po té bylo zjištěno, že trpí schyzofrenií a že je paranoidní. v '69 byl také zatčen za "přechovávání mariuhany (měl u sebe jendoho jointa) a hrozil mu 10 letý trest, kterém se ale vyhnul díky své duševní chorobě..nejdříve byl poslán do psychiatrické léčebny, kde nedobrovolně prošel elektrošokovou terapií. Po několika pokusech utéct byl přeposlán do léčebny pro duševně choré zločince, kde byl do roku 1974 a dokonce tam složil asi 6 písniček.

Po propuštění dal dohromady další kapelu, která se jmenovala "Bleib Alien". Bleib je přesmyčka z Bible a zároveň v němčině to znamená "zůstat" a Alien je další upravený německý slovo allein "sám" -> Zůstat sám.
Roky opustil psychedellický tóny mařky a LSD a přešel k syrový kytaře.
Spolu s Bleib Alien napsal hit Two Headed Dog, kterej vyšel i jako singl.

Píseň je inspirována expermientem sovětskýho vědce Vladímíra Demikhova.
Dost fucked-up.
Kapela se přejmenvoala na Roky Erickson and the aliens. v '79 se nahrálo 15 nových písní s producentem Stuem Cookem (bývalý basák z CCR). nahrávky pak byli vydány jako dvě "překrývající se" - " I Think Of Demons " a " The Evil One ".

V roce 1982 , Erickson tvrdil, že nějaký mimozemšťan - marťan obývá jeho tělo. Přišlo mu, že kvůli tomu, že je mimozemšťan, ho ostatní lidé psychicky napadají.
Jistý jeho kamarád pak zařidil aby se Rokyho prohlášení o tom že je mimozemšťan stalo veřejným, Roky si myslel že když se to bude vědet že nebude neporušuvat žádné zákony mezi lidmy a mimozemšťany. Roky poté tvrdil, že psychické útoky pak opravdu přestaly.

Začátkem 80. let, Roky začal být posedlý poštou, Hodiny trávil probíráním náhodné reklamní pošty, nebo psaním advokátům a celebritám (ať mrtvým tak živým). Díky tomu byl v roce 1989 opět "zatčen" a obviněn za ukradení pošty, protože vzal dopisy svým sousedům, kteří se ale odstěhovali a nalepil je po stěně a přísahal že je nikdy nikdy neotevře, takže obviněný padla.
Během těchto let hrál jen nárazově a vydával pouze live alba.

K úplnému vrácení k muzice se vrátil až v 90. letech kdy obnovil svoji tvorbu a koncertuje dodnes. Byl o něm natočen i dokomunetární film "You're gonna miss me".
happy end.


Zas o jeden příběh navíc o šíleným muzikantovi, kterej si mě získal jedním albem. haha.
to mě fakt baví.
 


Komentáře

1 Jane | E-mail | Web | 24. února 2014 v 23:20 | Reagovat

Koho by nebavilo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.